Posty

Wyświetlanie postów z sierpień, 2020

Konik nie morski

Obraz
Kolejny obrazek z serii rysunków bez udziału świadomości. Jak widać ten powstał w zeszycie. Trzymam go pod poduszką razem z długopisem. Nigdy nie wiadomo co przyjdzie do głowy w czasie snu. Czasem warto coś utrwalić zanim ucieknie z głowy. Ten rysunek powstał jak przebudziłem się w nocy.  Tak w ogóle to tęsknię za malowaniem farbami olejnymi. To jest zupełnie inny poziom. Lubiem rysować długopisem. To ma swoją wartość. Pomaga też rozładować emocje. Ale farby olejne. Zupełnie inny poziom. Szkoda, nie mam gdzie. Może jak moja sytuacja życiowa się przedłużać będzie to może... może będę mieć czas.  Kiedyś w liceum miałem fajnego nauczyciela malarstwa, uczył kopiowania starych obrazów. Moim zdaniem był najlepszym ze wszystkich.. w sumie jedynym który potrafił czegoś nauczyć. Został z nami pół roku. Zdecydowanie za mało. 

Gwiazda...

Obraz
Ten rysunek został wykonany długopisem. Rysuję metodą "automatycznego" rysowania. Próbuję nie angażować do tego świadomości. Na koniec poprawiam wzmacniając i poprawiając niektóre linie.

Mrok nocy

Obraz
To ostatni mój obrazek. Rysowałem go parę dni temu w nocy. W wielu rysunkach mam skłonność do rysowania słońca na czarno. Może jak będę mieć czas to znajdę moje stare prace i wrzucę na bloga. 

Trochę anatomii - mięśnie obręczy barkowej

Obraz
Mięśnie obręczy barkowej rozpoczynają się na obojczyku i łopatce a kończą się na kości ramiennej: I.podgrzebieniowy - infraspinatus II.nadgrzebieniowy - supraspinatus III.obły większy - teres major IV. Obły mniejszy - teres minor V.podlopatkowy - subscapularis VI.naramienny - deltoideus Wszystkie te mięśnie unerwione są przez cześć nadobojczykową splotu ramiennego. I. Mięsień podgrzebieniowy, ten największy na obrazku. Jest płaskim mięśniem  II. Mięsień nadgrzebieniowy, jest powyżej podgrzebieniowego, jest trójkątnego kształtu, zaczyna się w dole nadgrzebieniowym, a kończy na końcu bliższym kości ramiennej III M. obły większy jest  mocnym mięśniem o czworokontnym kształcie, jest nieco spłaszczony, zaczyna się w okolicy dolnego kąta łopatki i kończy się na górnej części trzonu kości ramiennej. IV. M. obły mniejszy jest nieco wyżej nad m. obłym większym, jest podłużny i stosunkowo mały, rozpoczyna się przy krawędzi mięśnia podgrzebieniowego co ...